post

Всесвітнє інтернет-павутиння рясніє жіночими тренінговими програмами: «Любовь к себе, Женственность, Как соблазнить, удивить, возбудить, оттолкнуть…».
Коли жінка, у якої енергетичних ресурсів вистачає лише для того, щоб безцільно водити курсором по екрану комп’ютера, заходить у цей клондайк порад і методик, її засмоктує. І вона починає натхненно ходити, слухати, читати. Вона чіпляється за кожне приємне слово, як за останню надію. Вона сподівається, що все це додасть їй сил, поверне до того стану щастя і радості, в якому вона колись була і який ще пам’ятає.

Скажете: «Ну, і що ж тут поганого?».

Нічого поганого, звичайно. Це добре. Але тут головне не перестаратися.

Потрібно пам’ятати, що мужчина тієї жінки, батьки, діти та всі інші, через яких вона втратила енергію, не ходять, не слухають і не читають разом з нею.

Потрібно усвідомлювати, що формула гарних взаємних стосунків складається лише з двох складових увага до партнера і доброзичливе ставлення до того ж партнера.
Жінка ходить на тренінги щоб стати Жінкою, щоб розвинути в собі три головні жіночі якості – впевненість, чуйність та щирість. Впевненість в тому, що знайдеться мужчина, який про неї подбає, або її мужчина стане, нарешті, таким. Розвинути чуйність та розумінні того, що усі ми різні та вміння бачити у цьому «різному» лише хороше і нарешті – щирість як уміння рахуватися з почуттями іншої людини і приймати свої почуття.

Але дуже часто вже після одного тренінгу жінки намагаються кардинально змінювати своє життя, звички, манери. Навіть не кардинально, а радикально, я б сказала. Більше того, вони починають повчати своїх чоловіків, дітей, батьків, керуючись, звичайно, лише гарними намірами. Але при цьому жінки забувають що їх рідні «не ходили, не слухали, не читали разом з ними…», що вони ще в «старому світі» перебувають, а вона вже «очень и очень, не как либо что, а – вчона» – як казав Голохвастов.

Найстрашніше така ситуація відбивається на стосунках з чоловіком. Оскільки ставлення жінки до чоловіка не залежить від чоловіка і його поведінки, жінка сама вирішує, як до нього ставитися. І чим частіше «А я тобі казала», тим менше доброзичливості в стосунках. Коли жінка починає «вчити чоловіка жити» в ситуації, коли і так вже стосунки не найкращі, м’яко кажучи, тоді все – кінець стосункам.

Що ж маємо в сухому залишку? Жінка пішла на «жіночий» тренінг для того, щоб покращити стосунки з чоловіком, а в результаті, лише їх погіршила. Вона ж багато вже знає, хоче «пояснити», з неї «пре» вся та корисна інформація.

Арифметика проста. Повна увага до партнера залишилася, ніби то, але доброзичливе ставлення до того ж партнера зникло: «Він же не знає, він тупий, ось я його навчу, і тоді…»

Це найбільша помилка жінок. Чоловіка можуть навчити батьки, вчителі, досвідчені старші чоловіки, священник, психолог, Бог, Всесвіт, Життя.., але не його кохана жінка. Пам’ятаєте приказку українську народну: «Чоловік голова, а жінка – шия»? Шия, дівчата, не говорить, на ній немає такого органу. Вона повертає, спрямовує «Голову» і робить це м’яко, ніжно, бо у «Голови» буде запаморочення, або взагалі – відірветься ваша «Голова» і причепиться до іншої «Шиї».

Зрозуміло, що якщо жінка вже пішла «тренінгуватися», значить одна з трьох умов гармонії з чоловіком уже зникла: фізична, емоційна або інтелектуальна гармонія. А може й усі три… І коли жінка починає після тренінгових програм стрімко розвиватися фізично, емоційно і інтелектуально, забуваючи, що її мужчина «не ходив, не слухав, не читав» разом з нею – виникає ще один конфлікт, який, накладаючись на попередній, створює вибухонебезпечну суміш емоцій, слів, поглядів, установок… Цей конфлікт незворотній, бо принижує головні чоловічі якості: впевненість в своїх силах, цілеспрямованість, відповідальність.

Який же вихід? Що робити жінці, у якої енергетичних ресурсів вистачає лише для того, щоб «безцільно водити курсором по екрану комп’ютера»? Не ходити на тренінги?
Ходити обов’язково, але потрібно пам’ятати кілька правил:

По-перше. Розберіться в мотивації. Чому ви відвідуєте тренінги? Щоб бути «кращою за всіх», модною, «благосною», або ж ви насправді хочете зрозуміти себе і оточуючих та покращити якість свого життя.

По-друге. Потрібно «дочитувати книжку до кінця і уважно». Тобто, якщо вам «зайшов» якийсь тренер, або тренінгова програма, ходіть, читайте, слухайте, поки не зрозумієте для чого це вам. Якщо не зрозуміли, навіщо це вам і що далі робити – ідіть на іншу програму. Пробуйте. Шукайте.

Третє. Шукайте «тренінги для двох» нехай ваш чоловік почує «все корисне про стосунки» не від вас.

Четверте. Не зосереджуйтеся на одному методі психологічної підтримки. Тренінги добре джерело знань, але є ще інші енергетичні ресурси: безумовна любов ваших батьків до вас (якщо вам з цим пощастило), подруги, однодумці, розвиток талантів, молитва, психотерапевт…

П’яте. Не чекайте моментальних змін. Скільки вам? Двадцять, тридцять, сорок, п’ятдесят? Усі ці десятиліття ви жили і гарно почувалися з іншим станом свідомості, з іншими установками. Отже, якщо ви справді бажаєте змін, вони будуть, але потрібен час і віра в себе, в людей, у Всесвіт.

Шосте.  Не намагайтеся змінити когось іншого (партнера, дітей, батьків, друзів, родичів, співробітників, продавця в магазині, водія маршрутки…), нехай це роблять професіонали, Всесвіт і ваші позитивні зміни. Змінюйте себе, а інші – «підтягнуться».

І нарешті. Пам’ятайте головне. Як тільки зімнеться ваша свідомість, почне змінюватися все навколо вас. Усе: поведінкові стереотипи, установки, життєві сценарії, люди або їх присутність у вашому житті, робота, смаки… Все навколо вас стане іншим. Якщо ви готові – в добрий час. Та, думаю, що готові, якщо дочитали до кінця)

Бажаю любові!

Щиро дякую Носрату Пезешкіану за знання і Руслану Нарушевичу за натхнення.

Частина 2 тут

© Майя Лукова, maya.kiev.ua