post

Чому такий процес, як поділ і розмноження клітин стає причиною найстрашнішої хвороби сучасності? Адже природа задумала його, як процес творення, за допомогою якого організм росте, розвивається, квітне. Чому він несе смерть?

Відомо, що патологічним цей процес стає лише тоді, коли поділ клітин виходить з-під контролю організму через порушення його захисних сил.

Що ж руйнує захисні механізми? Перш за все – негативні емоції, які витісняються, або пригнічуються свідомо чи несвідомо людиною. Найбільш руйнівні з цих емоцій: гнів (образа), страх, провина, сором, скорбота. Ця теза доведена наукою і не потребує особливого пояснення.

Запитання в іншому. Що з цим робити? Адже на рак хворіють навіть діти і щороку кількість їх лише зростає.

Чим може допомогти психолог і психотерапевт хворому на рак? А головне, чим можна попередити появу злоякісних пухлин?

Звичайно, в разі виявлення процесу утворення злоякісної пухлини, в основі роботи – конфліктцентрована терапія, яка має базуватися на певних кроках.

  1. Стабілізувати фізичний стан. Цю функцію бере на себе не лише традиційна хіміотерапія, але й психотерапія. Необхідно зосередитися на релаксаційних методиках, правильному харчуванні, застосуванні методів енергетичного відновлення організму.
  2. Пропрацювати стресову ситуацію, проаналізувавши фактори, які травматично впливали на клієнта протягом тривалого часу на роботі та вдома. Позбутися психологічних блоків (пропрацювати витіснені та пригнічені негативні емоції: гніву (образи), страху, провини, сорому, скорботи тощо).
  3. Подолати соціальну ізоляцію пацієнта, налаштувати його на спілкування з партнером, рідними, дітьми.
  4. Подолати безнадійність та страх перед майбутнім за допомогою актуалізації запитань про сенс життя. Укріпити внутрішні душевні захисні механізми клієнта, шляхом подолання архетипу жертви. Змінити точку зору клієнта на захворювання як на кару, зосередивши його на надії та любові.

Очевидно одне – головною причиною появи в організмі людини клітин, які безконтрольно розмножуються та ізолюються від усього організму є порушення захисних психічних сил організму.

Звичайно, кожен психолог чи психотерапевт використовує свої фахові методи роботи з витісненими чи пригніченими емоціями. Ми різні і це прекрасно.

Але, враховуючи зростання кількості хворих на рак, особливо дітей в Україні, беззаперечним є факт необхідності об’єднання фахівців навколо психологічної просвіти щодо руйнівної сили негативних емоцій та методів їх нівелювання.

Щиро прошу усіх колег більше про це писати.

Дякую.

Бажаю любові.

 © Майя Лукова, maya.kiev.ua