Стрес – це ваш ресурс

Стрес (від англ. stress — напруга, тиск) — неспецифічна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.

Це загальновідома інформація. Але мало хто замислюється. Що стрес – це ресурс для нашого організму.

Це можливість організму адаптуватися до мінливих навколишніх умов. Інакше, нам довелося б жити у закритій колбі. Десь далеко в шафі під замком. Та й тоді – жодної гарантії вижити при найменшій дії стороннього подразника.

«Так, стрес – це добре. Але є різниця у силі стресу» – скаже хтось – «А якщо він множинний, часто повторюваний, конфліктогенний?!»

Та не турбуйтеся! І тоді ваш організм справляється! Всесвіт усе продумав.

Тоді організм вмикає захист. Це можуть бути як фізіологічні, так і психічні реакції та блоки. І знову перемога організму. Перемога самовідновлювальної системи.

Звичайно, щоб будь-яка система працювала, потрібно слідкувати за її станом.

Отже. Висновки:

  1. Стрес – це захисна реакція організму.
  2. Зі зростанням сили стресу – захисні реакції зростають.
  3. Дієвість захисних реакцій залежить від злагодженої роботи вашого організму як єдиної багатовимірної самовідновлювальної системи.
  4. Регулярна діагностика системи організму. гарантує своєчасне виявлення та ліквідацію порушень.

І найголовніше. Коли ви відчуваєте, що сила стресу «збиває налаштування» вашого організму – підніміть енергію з живота і грудей у голову. Тобто, простіше кажучи, подумайте, який є вихід, замість того, щоб «насолоджуватися стражданнями, образами і гнівом».

Необхідно зробити це фізично для початку. Варто лише опустити голову нижче живота. Можна сидячи опустити голову якнайнижче, чи стати на голову, чи в «позу собачки», тоді ще й заземлення відбудеться, якщо правильно виконати вправу. Тобто  робіть так, як дозволить фантазія, фізичний стан, відчуття.

І другий крок. Знайдіть в чотири рази більше хорошого ніж поганого в ситуації, що викликала такі сильні реакції організму, які не дозволяють вам легко і весело жити. Випишіть їх на папері, подивіться на них. Проаналізуйте чим корисна для вас ця ситуація і які двері вона відчиняє? А може то і є ваш шлях?!

Як тепер почуваєтеся?

Бажаю пам’ятати, що життя прекрасне!

© Майя Сичова, maya.kiev.ua

Догори