“Папа может…”

Памятаєте пісню: «Папа может, папа может, все, что угодно,..Только мамой, только мамой не может быть!».

Нам, жінкам, часто здається, що ми виконуємо “усю брудну роботу” в сім’ї, а партнер так, гуляє, використовуючи нас.

Звичайно, це може виявитися правдою. Тоді варто згадати, що ми самі “ковалі своїх нещасть” – як сказано в українській народній казці “Івасик-телесик” і, закотивши по-чоловічому рукави, спробувати все-таки стати жінкою.

Найперше – проаналізуйте сімейні обв’язки. Просто запишіть їх на папері та відмітьте, хто виконує ту чи іншу функцію і з якою ефективністю (у відсотках). Можливо після виконання цієї дії ви побачите своє життя по-новому?;)

Якщо ж вам пощастило і розподіл ролей рівноцінний, спробуйте обмінятися на певний час ролями. Ви зможете краще зрозуміти не лише свого партнера, але й себе, лише тоді коли станете виконувати сімейні обов’язки один одного. Нехай це буде жартома: «У кожному жарті лише доля… жарту» 😉

З дня на день ми виконуємо одні і ті ж функції в сім’ї. Мама збирає дітей до школи, забирає з занять, відвозить в лікарню, сплачує рахунки, тощо. Тато – планує витрати, вирішує проблеми з підлеглими, з ремонтниками, наповнює сімейний бюджет тощо. У шаленому темпі ми не маємо часу свої дії проаналізувати, що вже казати про дії партнера, який дратує нас недоробленими, недоказаними, недописаними, «недо»-іншими своїми сімейними обов’язками.

Не варто нарікати, що чоловік чи жінка робить щось не так, не там, не тоді… Варто спробувати самому. Тож, добровільно, на певний час, обміняйтеся. Мама нехай виконує певний час один з татових обов’язків, а тато – мамин.

Інколи доля нас примушує це робити, коли сім’я з певних причин стає неповною, але не варто чекати, щоб доля піднесла нам такий «подарунок».

Якщо вам вдасться зробити об’єктивні висновки з цього обміну, ви краще зрозумієте один одного. І наступного разу, коли захочеться покритикувати партнера за те, що він виконав щось не так швидко або не так добре – спробуйте самі;)

Бажаю любові!

 © Майя Лукова, maya.kiev.ua

 

“Папа может…”
Догори