Онкологію живлять гнів, образа, страх, провина, сором, скорбота.

Чому виникають ракові пухлини?

Чому такий процес, як поділ і розмноження клітин стає причиною найстрашнішої хвороби сучасності? Адже природа задумала його, як процес творення, за допомогою якого організм росте, розвивається, квітне. Чому він несе смерть?
Відомо, що патологічним цей процес стає лише тоді, коли поділ клітин виходить з-під контролю організму через порушення його захисних сил.

Що ж руйнує захисні механізми?
Перш за все – негативні емоції, які витісняються, або пригнічуються нами свідомо чи несвідомо. Найбільш руйнівні з цих емоцій: гнів (образа), страх, провина, сором, скорбота. Ця теза доведена наукою і не потребує особливого пояснення.
Запитання в іншому. Що з цим робити? Адже на рак хворіють навіть діти і щороку кількість їх лише зростає.

Чим може допомогти психотерапевт хворому на рак? А головне, чим можна попередити появу злоякісних пухлин?
Звичайно, в разі виявлення процесу утворення злоякісної пухлини, в основі роботи психотерапевта – конфліктцентрована терапія, яка має базуватися на певних кроках.

Перше.
Потрібно стабілізувати не лише фізичний, а й психічний стан людини (як, зрештою, і при будь-якому захворюванні).
Психотерапевту необхідно зосередитися на релаксаційних методиках, режимі харчування, сну, відпочинку хворого, застосуванні методів енергетичного відновлення організму, на власних ресурсах хворого, які продукують у нього позитивні емоції.

Друге.
Пропрацювати стресову ситуацію, проаналізувавши життєві ситуації, які травматично впливали на хворого протягом тривалого часу на роботі та вдома. У позитивній психотерапії це так звані макро- та мікроподії, які відрізняються частотою повторюваності. Макроподії – травматичні життєві ситуації, які несуть стресове навантаження і які трапляються вкрай рідко в нашому житті. Психіатри Холмс і Рей вивели окрему шкалу стресів, де 100 балів – найвищий ступінь:
100 – Смерть чоловіка
73 – Розлучення
63 – Смерть близького члена сім’ї
53 – Особиста травма або хвороба
50 – Одруження
47 – Звільнення з роботи
45 – Примирення з чоловіком
45 – Вихід на пенсію
45 – Зміна здоров’я члена сім’ї
40 – Вагітність
39 – Сексуальні ускладнення
39 – Додаток сімейства
39 – Зміна робочого статусу
38 – Зміна фінансового статусу
37 – Смерть близького друга
36 – Зміна профілю роботи
35 – Зміна кількості конфліктів з чоловіком
31 – Солідна заставна або позика
30 – Наближається плата заставної або позички
29 – Зміна обов’язків на роботі
29 – Син або дочка йдуть з дому
29 – Конфлікти з родичами, своїми або дружина
26 – Видатне особисте досягнення
26 – Чоловік починає або перестає працювати
26 – Початок або закінчення школи
25 – Зміна умов життя
24 – Зміна життєвих звичок
23 – Неприємність з начальством
20 – Зміна години або умов роботи
20 – Зміна місця проживання
20 – Зміна навчального закладу
19 – Зміна звичок відпочинку
19 – Зміна релігійних звичок
18 – Зміна соціальних звичок
16 – Зміна звичок сну
15 – Зміна числа сімейних свят
15 – Зміна звичок у їжі
13 – Відпустка
13 – Різдво
11 – Незначне порушення закону
Ця шкала загальновідома. Вона дозволяє проаналізувати макроподії за останній рік і визначити вплив вказаних стресорів на організм людини.

Можете зараз проаналізувати свій рік. Навіть за умови, що ви набрали менше 150 балів –  маєте ймовірність психосоматичних захворювань на 30%. Відповідно, за умови 150-300 балів – ймовірність дорівнює 50%. А якщо результат складає більше 300 балів – ймовірність висока, вона наближається до 80%. Та за будь-якого результату, вам потрібно подбати про здоров’я і потреби свого організму.

Та… як не дивно, не макроподії є основною причиною психосоматичних захворювань, адже, як в видно, трапляються вони не так часто в нашому житті.
Позитивна психотерапія, розглядаючи причини психосоматичних порушень, робить наголос не лише на життєвих подіях.
Основна увага – до мікроподій (мікротравм), які часто повторюються, накопичуючи латентний стресовий потенціал. Такі, наприклад, як непунктуальність партнера, запізнення потяга, ненадійність і несправедливість співробітника тощо травмують нашу психіку куди сильніше, ніж великі життєві події.

Отже, щоб позбутися психологічних блоків (пропрацювати витіснені та пригнічені негативні емоції: гніву (образи), страху, провини, сорому, скорботи тощо) насамперед потрібно визначити, об які актуальні здібності людей ми ранимося найбільше. Що найбільше ми не можемо прийняти – нещиру ввічливість, неохайність, невірність, нечемну прямоту, непунктуальність?.. Що? Що нас дратує «аж до тошноти», «як ніж в спину», що «тисне голову», «виводить з рівноваги», «стискає серце»… Що?

Третє.
Потрібно подолати соціальну ізоляцію хворого, налаштувати його на спілкування з партнером, рідними, дітьми. Погодьтеся, що це можливо лише за умови внутрішньої збалансованості і гармонії. За умови поєднання духу, душі і тіла. І, зрозуміло, що насамперед такий стан має бути у самого психотерапевта.

І нарешті – четверте
Це, напевне, найважчий етап. Потрібно подолати безнадійність та страх перед майбутнім, актуалізуючи сенс життя. Укріплення внутрішніх душевних захисних механізмів хворого, можливе лише шляхом подолання архетипу жертви. Цей крок потребує від психотерапевта неабиякої віри в себе, в клієнта, в життя. А техніки… Їх багато.

Очевидно одне – чи не головною причиною появи в організмі людини клітин, які безконтрольно розмножуються та ізолюються від усього організму є порушення захисних психічних сил організму.

Звичайно, кожен психотерапевт використовує свої фахові методи роботи з витісненими чи пригніченими емоціями. Ми різні і це прекрасно.

Втім, враховуючи зростання кількості хворих на онкологічні захворювання, особливо дітей в Україні, беззаперечним є факт необхідності об’єднання фахівців навколо психологічної просвіти щодо руйнівної сили негативних емоцій та методів їх нівелювання.

Щиро прошу усіх колег більше про це писати.
Дякую.
Бажаю любові і знань про себе.

© Майя Лукова, maya.kiev.ua

 

Онкологію живлять гнів, образа, страх, провина, сором, скорбота.
Догори