Хто я? Жінка? Чоловік?

Завдяки «ведичним психологам» сьогодні все частіше підіймається питання різниці між просто жінкою і Жінкою та між просто чоловіком і Чоловіком? Стало модним «розкривати богиню» та навчати «чоловічим практикам». Але чому ведична культура заполонила розум наших жінок? Чому ведична, а не слов’янська чи православна, чи будь-яка інша?
Як фахівець, що практикує у методі психотерапії, який має транскультурний аспект, я безмежно поважаю практики різних культур. Часто навіть їх використовую. Проте чи не забагато ми концентруємо увагу на чужому. Пам’ятаєте Шевченка: «…і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…»?
Приємно, що нарешті, наситившись східними філософіями, наша молодь розкриває для себе свою культуру, більше прислухається до національних традицій та традиційної релігії.
Такий інтерес до східних релігій викликаний, напевне, ще й тим, що їх вдалося зберегти до нашого часу, та й пропагуються вони цікаво і доступно для молоді. Чого не скажеш ні про наші національні традиції, ні про традиційну православну релігію. Чому, наприклад наша молодь не знає, що у православній Молитві дівчини про заміжжя є такі слова: «О, всемилостивий Господи! … Охорони мене від гордості і самолюбства, розум, скромність і доброчесність нехай прикрашають мене»? Хіба розум, скромність і доброчесність – це не ті самі характеристики легкої «ведичної жінки», яка віддає енергію чоловікові по трьох енергетичних центрах аджна (розум, інтуїція), анахата (відданість, повага, любов), свадхістана (творчість, пристрасть)? Але ж хто про це розповість?.. Тому й «підсідають» наші жінки і дівчата на вміло подану ведичну культуру. Немає, звичайно, у цьому нічого поганого, якби ж можна було бути впевненим, що усі гуру, які трактують Веди, насправді вивчали їх…
Велике щастя знайти свого духівника, свого психолога, так само як і свого перукаря, лікаря, масажиста. Люди, які торкаються найдорожчого – нашого тіла і нашої душі, мають самі бути здорові і фізично, і емоційно, і духовно. Лише, якщо вони мають високі моральні якості, здорове тіло і стійку психіку, лише тоді вони зможуть поділитися з нами здоров’ям і любов’ю. Адже ділитися можна тим, чим ти багатий. Жіночності, наприклад, може навчати лише жіночна жінка. Гармонії – лише гармонійна людина…
Але для початку важливо самому зрозуміти хто ти насправді, кого в тобі більше: чоловіка чи жінки, людини, яка прагне невтомно досягати, чи людини, яка хоче давати підтримку, ділитися ніжністю і ласкою. Для цього достатньо частіше прислухатися до своїх емоцій, почуттів, бажань. Подивитися на себе збоку, детально все проаналізувати, винести корисні уроки з усього, що зрозуміли про себе та знайти з ким це обговорити. Знайти того, хто вислухає вас щиро, без оцінок і повчань. І тоді ви побачите, що насправді ви Жінка або Чоловік і зрозумієте свою цінність та неповторність.
Дбайте про себе, беріть відповідальність за своє життя і здоров’я. Приглядайтеся уважніше до тих, хто торкається вашого тіла, душі і свідомості. Будьте перебірливі в цьому!
Бажаю енергійного тіла, щирої любові і легкої думки!

 © Майя Лукова, maya.kiev.ua

Хто я? Жінка? Чоловік?
Догори